Думка, що в кімнаті для малечі можна просто хаотично розмістити різні меблі та іграшки давно застаріла. Для комфорту, організації простору стилістика просто необхідна. Мінімалізм – ідеальне рішення для концентрації під час навчання, формування стійкої психіки й акуратності в дитини. Також це цікаве рішення для маленького приміщення. Дізнаємося деталі оформлення, колірні прийоми, стилістичні деталі, яке купити дитяче комп'ютерне крісло та інші меблі.
В оформленні стін може брати участь штукатурка, звичайні однотонні шпалери, цегла, бетон і навіть скло (яке не буде битися). Усе залежить від обраної стратегії, але максимально безпечно для дітей. Поверхні матові, фактурні, без глянцу. Більше простору.
Для оформлення та облаштування дитячої краще скористатися теплою колірною палітрою світлих тонів, у тему будуть природні барви. Часто основними фоновими стають нейтральні – білий, пісочний, бежевий, світло-зелений, блакитний, ніжно-рожевий. Як акценти і додаткові кольори використовують коричневий, чорний, зелений, сірий цегляний.
Насамперед акцент робиться на стриманості, ергономічності та функціональності. Для меблювання потрібно придбати тільки потрібне, а саме: купити дитяче комп'ютерне крісло, парту або стіл, ліжко, шафу, комод. Усі вони повинні мати сучасний дизайн, різні механізми, регулювання. Також предмети меблів мають бути добре продумані та виконані виходячи з однієї стилістичної концепції. Мінімалізм любить кімнати без перевантаженості зайвими предметами. Максимум, що можна додати - крісло-мішок для відпочинку, ігрову зону, трюмо. Ідеально виглядатимуть вбудовані меблі та приховані системи зберігання речей.
Воно має бути досить потужним, добре освітлювати кімнату. Джерела світла можуть бути розташованими на різних рівнях. Освітлювальні прилади мінімізованих розмірів, допустиме приховане підсвічування. Світильники застосовують компактні, правильної форми.
У денний час вікна мають бути максимально відкритими, тому їм у цьому нічого не повинно заважати, однак за потреби має бути можливість зробити кімнату темною, для сну або відпочинку. Тому краще вибрати досить щільні натуральні тканини світлих тонів, можна доповнені фіранками, але без таких елементів як ламбрекени, оборки, мереживні окантовки, рюші.
У дитячій кімнаті мінімалістичної стилістики декоративних елементів не повинно бути багато, особливо потрібно виключити великі малюнки і графіті. Проте, все-таки це дитяча кімната, тому точково розміщені плакати, малюнки, фігурки цілком доречні.
Як видно, мінімалізм – досить суворий стилістичний прийом, але для дитячої кімнати, особливо підліткової, цілком застосовний.