Теплоізоляція фасадів — це важливий елемент в енергоефективності житлових приміщень, що забезпечує збереження тепла та комфорт. Важливо дотримуватися правильної техніки монтажу для тривалої експлуатації систем утеплення. Ця стаття допоможе розібратись, як саме потрібно використовувати клей для теплоізоляції.
Значення правильного монтажу
Виконання рекомендацій щодо встановлення систем утеплення, крім економії енергії та тривалого використання, допомагає досягти наступних результатів:
- Ефективність утеплення — повне прилягання панелей до поверхні стін покращує їхні теплоізоляційні властивості та запобігає утворенню теплових містків.
- Захист від вологи — забезпечується герметичність кріплення, що запобігає проникненню вологи та зменшує ризик утворення цвілі.
- Естетичний вигляд — створюється гладка поверхня основи, на яку добре наносяться фінішні оздоблювальні матеріали.
Не менш важливо правильно вибрати системи утеплення та клей для теплоізоляції, оскільки тільки якісні матеріали можуть забезпечити вищеописані ефекти.
Виконання техніки монтажу теплоізоляційних плит
Спосіб монтажу залежить від типу будівлі та стін, виду клею, а також матеріалу ізоляційних панелей. У цій статті як приклад наведена техніка кріплення за допомогою клею від бренду KREISEL — Котедж 215, що призначений для приклеювання та армування мінераловатних та пінополістирольних плит. (Варто зазначити, що помітка «КОТЕДЖ» означає, що клей призначений для малого котеджного будівництва, а «ОБʼЄКТ» — що для багатоповерхового).
Приготування клейової суміші (згідно з інструкцією):
- мішок сухої суміші додати в 6,3 л води;
- перемішати за допомогою будівельного міксера до утворення однорідної маси.
Нанесення готової суміші:
- на рівні основи — нанести готову клейову суміш на плиту та розподілити тонким шаром, після чого вирівняти зубчастим шпателем із розміром зуба не менше ніж 10х10 мм;
- на нерівні основи (нерівності від 5 до 15 мм) — нанести суміш по краях плити смугами 4-5 см із розривами, щоб уникнути виникнення повітряних пробок.
Нанесення точок:
- на середину плити нанести від двох до шести точок (маяків) розчинової суміші діаметром 100–120 мм.
Монтаж плити:
- встановити плиту в монтажне положення і притиснути, щоб вона вирізнялася з іншими плитами;
- панелі мають бути щільно приклеєні та вертикальні шви щоб не збігалися;
- видалити залишки клею.
Важливо запамʼятати:
- ізоляційні панелі мають бути приклеєні щонайменше на 60 % їхньої площі;
- мінераловатні плити кріпляться суцільним методом;
- не слід проводити подальші роботи щонайменше 3 дні після приклеювання;
- необхідно додатково закріпити плити фасадними дюбелями.
Вибір клею для систем утеплення
У виробника будівельних матеріалів KREISEL представлені якісні матеріали для приклеювання та армування теплоізоляційних систем. Розповсюдженням товарів бренду займаються дистрибʼютори, яких можна знайти на офіційному сайті компанії в розділі з контактами.