Сьогодні значна увага в Україні приділяється відбудові і післявоєнному розвитку. Одне із пов'язаних питань - можливі напрямки інвестицій.
Сфера будівництва в Україні в довоєнний час входила до п'ятірки найбільш важливих поряд з ІТ, металургією та аграрною промисловістю. Причинами цього було збільшення реальних доходів населення, перекази з-за кордону, урбанізація суспільства, покращення міжнародного співробітництва. Інвестування в комерційну та бізнес нерухомість було вкрай вигідним, враховуючи невисоку вартість квадратного метру, терміни окупності та рентабельності. Асоціація з Європейським союзом, збільшення пасажиропотоку, проведення спільних заходів вимагало створення нових виробничих та логістичних приміщень, підвищення рівня готельно-туристичної інфраструктури.
Аналогічний бум відбувався і на ринку первинної нерухомості, де нове житло розглядалося як можливість зберегти кошти, позбутися інфляційних ризиків і отримати прибуток шляхом здачі об'єктів нерухомості в оренду. Яка ж ситуація зараз після півтора року війни?
Однозначної відповіді на питання чи варто інвестувати в нерухомість під час війни - немає. Процес купівлі нерухомості й раніше був доволі відповідальним, а в сучасних умовах і поготів. Можливі руйнування внаслідок ракетних атак, техногенні катастрофи викликані війною, міграція населення - це негативні фактори, які треба враховувати в першу чергу. Разом з тим ціни на житло зараз знаходяться на мінімумі, то ж якщо все зробити правильно, то можна отримати гарний варіант за розумні гроші. Враховуючи призупинення активності майже на всіх великих будівельних майданчиках в столиці є сенс розглядати купівлю вже готових об'єктів. Щодо виду об'єкту, то краще звернути свою увагу на приватні будинки та котеджі. В інтернеті на спеціалізованих порталах і сайтах агентств нерухомості можна подивитися інформацію де продаються будинки, скільки вони коштують, який стан готовності.
Незважаючи на війну, нерухомість в столичному регіоні буде і надалі користуватися сталим попитом.
Є чіткі обов'язкові кроки, які потрібно пройти щоб купити або продати будинок:
Незважаючи на здавалося б прості пункти, все ж таки краще заручитися юридичним супроводом фахівців з нерухомості. Як правило це комплексний підхід спеціаліста з оцінки, юриста, нотаріуса, що в кінцевому результаті дозволить убезпечити процес і уникнути небажаних наслідків.
Отже, перед прийняттям рішення про інвестицію в нерухомість під час війни, ретельно оцінюйте ризики та зверніться до фахівців.